Informacja o plikach cookie

OK Używamy cookies, żeby lepiej dostosować WayMore do Twoich potrzeb. Klikając ‘OK' zgadzasz się na ich użycie zgodnie z naszą Polityką prywatności.

25. Finał WOŚP

25. Finał WOŚP

Data wydarzenia 21 grudnia 2016 - 15 stycznia 2017 (wydarzenie zakończone)

Co się dzieje? Gramy dla dzieci i seniorów

Gdzie? Cały kraj

[Click here or scroll to the bottom for the English version]

WayMore gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Gramy po raz pierwszy, ale mamy wielkie ambicje! Zapraszamy do rejestracji swoich wyzwań wszystkich sympatyków orkiestry, którzy biorą udział w biegach, skaczą na bungee, czy zjeżdżają na byle czym. Tak naprawdę ograniczeniem jest tylko Wasza wyobraźnia, a wiemy, że tej Wam nie brakuje!

WayMore pomaga Ci dotrzeć do Twoich dalszych znajomych

Masz pomysł na zrobienie czegoś zapierającego dech w piersiach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Może chcesz przebiec maraton, może skoczyć ze spadochronem, a może chcesz przekazać swoje prezenty na cele charytatywne? WayMore to internetowa platforma do zbiórek, która została stworzona właśnie do tego! Dzięki nam dotrzesz do bliższych jak i dalszych znajomych i zbierzesz o wiele więcej, niż w pojedynkę!

Jak to działa?

Najpierw zarejestruj swoje wyzwanie podpięte pod wydarzenie 25. Finału WOŚP - przykłady poprzednich wyzwań znajdziesz tu.

Po akceptacji podziel się linkiem do swojego wyzwania ze znajomymi - tymi bliższymi i dalszymi.

Nie zapomnij też o dodawaniu aktualizacji - zdjęć z przygotowań, podziękowań dla wspomagaczy.

Organizujesz własne wydarzenie?

Zapraszamy też do rejestracji wydarzeń - lokalnych biegów czy innych imprez. Zarejestruj się tutaj lub skontaktuj się z nami!

Sztab WayMore numer 4461 prowadzi zbiórkę dla WOŚP bez prowizji - jedyne opłaty to 2.5% opłat bankowych!

Więcej o 25. Finale WOŚP

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom 

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pediatria już po raz kolejny będzie tematem Finału. Do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej graliśmy w czasie 11, 12 i 24. Finału.

- To przerażające jak pediatria w Polsce wciąż jest zaniedbana. Mimo ogromnej pomocy  ze strony Orkiestry, nadal na tych oddziałach brakuje elementarnego wyposażenia. Łóżeczka, które stoją w szpitalach w wielu przypadkach nie spełniają norm bezpieczeństwa, a na salach szpitalnych można by z powodzeniem kręcić filmy w rzeczywistości lat 60-tych bez budowania scenografii. – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, konsultant krajowy  w dziedzinie pediatrii. Należy przy tym pamiętać, że oddziały pediatryczne są przewidziane dla pacjentów od 0 do 18 roku życia, tym samym potrzeba trzech różnych rodzajów długości łóżek. Lekarze w ankietach które przeprowadziliśmy na oddziałach prosili także o nowe pulsoksymetry, kardiomonitory czy ciśnieniomierze. W opłakanym stanie są także stanowiska w gabinetach zabiegowych. Są oczywiście oddziały, które mogą służyć jako przykład - wyremontowane i nowocześnie wyposażone, a tych na szczęście jest coraz więcej – dodaje prof. Jackowska.

Stanowisko konsultanta to efekt raportów realizowanych przez regionalnych konsultantów, a także osobistych wizyt w placówkach. Raport ten przesądził o tym, że 25. Finał WOŚP będzie poświęcony ponownie tej dziedzinie.

- Sporo już udało się zrobić dla pediatrii ogólnej w Polsce - mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Jednak nadal każdego dnia otrzymujemy pisma od dyrektorów placówek z prośbami o wsparcie. Okazuje się, że z pediatrią ogólną jest jak z geriatrią kilka lat temu, to działka medycyny,  na którą wciąż jest przeznaczane zbyt mało środków. Owszem, są przepiękne, wspaniale  i nowocześnie wyposażone oddziały zarówno pediatryczne jak i geriatryczne, ale wciąż jest ich mniej niż tych niedofinansowanych – dodaje Dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP.

„Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zapomina również o seniorach. To właśnie dzięki zakupom w ramach ostatnich 4 Finałów stan polskiej geriatrii znacznie się poprawił, jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia” - mówi Lilia Dziwisz, jeden  z ekspertów Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

-Mówiąc językiem medycznym - geriatria wymaga intensywnej terapii. Jeżeli nie zaczniemy więcej działać na rzecz tej dziedziny medycyny, może się okazać, że za kilka czy kilkanaście lat  nie będzie miał kto się zająć seniorami, bo np. wciąż brakuje lekarzy specjalistów. Ukłon Orkiestry w stronę geriatrii to przepiękny gest, dla wielu starszych ludzi to po prostu godne warunki na chorowanie, dochodzenie do zdrowia, mniej bólu czy poprawa diagnostyki.  Ale sama Orkiestra nie jest w stanie zrobić wszystkiego – dodaje Dziwisz.

W ramach zakupu ze środków zebranych podczas 24. Finału WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała zakupu m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory. Zobacz wszystkie przekazane przez WOŚP urządzenia medyczne!

Challenge yourself with WayMore & fundraise for the Great Orchestra of Christmas Charity.

 How does it work?

Would you like to do something awesome for a good cause? Choose your challenge, register it on WayMore website and share the link with your friends. Ask them to support you in this endeavour by donating money to the Grand Finale fundraiser.

 What is the Grand Finale all about?

The aim of this year’s fundraiser is to collect funds in support of paediatrics and geriatrics in Poland. The Great Orchestra of Christmas Charity purchases equipment for public hospitals in the country. For more information visit http://www.en.wosp.org.pl/

Zebrane środki

To wydarzenie zebrało 34272 zł.

Wyzwania związane z wydarzeniem 25. Finał WOŚP:

UwagaTo wyzwanie już się skończyło

Zmierzmy pomoc kilometrami czyli 750 km = 750 zł dla ...

Zmierzmy pomoc kilometrami czyli 750 km = 750 zł dla WOŚP

Dla Sztab WOŚP WayMore


1240 / 750 zł (165%)

Święta, święta i po świętach! A zjedzone ciasta i pierogi zostały. Czas to zmienić!
WOŚP robi wiele dobrego, walcząc o zdrowie tych najmłodszych i tych starszych. Chcę im pomóc! W ...

więcej

UwagaTo wyzwanie już się skończyło

Ja, Rock! dla 25 FINAŁU Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Ja, Rock! dla 25 FINAŁU Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Dla Sztab WOŚP WayMore


32772 / 25000 zł (131%)

IV edycja akcji charytatywnej na rzecz 25 FINAŁU Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ‼️
Na kanale ➡ http://jarock.pl/jarock-live/
Ekipa Ja, Rock w składzie Ziemniak Seto Mrkokosfly Lempiank Łosiu CTSG Demonidias ...

więcej

UwagaTo wyzwanie już się skończyło

Będę pić tylko wodę dla WOŚP!

Będę pić tylko wodę dla WOŚP!

Dla Sztab WOŚP WayMore


210 / 500 zł (42%)

(for English scroll below)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat robi kawał dobrej roboty na rzecz potrzebujących chorych. W tym roku grają dla dzieci i osób starszych. Dlatego do końca ...

więcej

UwagaTo wyzwanie już się skończyło

Bieg dla zdrowia

Bieg dla zdrowia

Dla Sztab WOŚP WayMore


50 / 300 zł (16%)

[For English scroll down]
Czas przyszedł na zrobienie czegoś dobrego dla siebie i dla świata :D Mimo, że od kilku miesięcy dosyć skutecznie znajdowałam wymówki, żeby nie biegać (złamany palec ...

więcej