Informacja o plikach cookie

OK Używamy cookies, żeby lepiej dostosować WayMore do Twoich potrzeb. Klikając ‘OK' zgadzasz się na ich użycie zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Oxford University Polish Society

Oxford University Polish Society

Jesteśmy stowarzyszeniem studenckim skupiającym Polaków studiujących na Oksfordzie oraz promującym polską kulturę. Jednym z naszych największych marzeń jest stworzenie programu stypendialnego dla uzdolnionych polskich studentów. Od przyszłego roku będziemy mogli wprowadzić to je w życie na Uniwersytecie Oksfordzkim, który od dziesiątek lat znajduje się w czołówce najlepszych uczelni świata, a w ubiegłym roku został uznany przez magazyn Times Higher Education za najlepszy uniwersytet na świecie.

Po organizacji balu charytatywnego z okazji 60-lecia naszego stowarzyszenia w grudniu ubiegłego roku mamy fundusze, by wspomóc dwóch studentów kwotą 1000 GBP na osobę. Takie pieniądze nie dają same w sobie możliwości utrzymania się podczas studiów, ale—mamy nadzieję—pozwolą dwóm zdolnym osobom studiować z większym poczuciem finansowego bezpieczeństwa. Chcielibyśmy jednak spróbować pomóc większej liczbie naszych młodszych kolegów i koleżanek. Świadomi tego, że wszystkie fundusze, które dotąd zebraliśmy na ten cel, są wynikiem szczodrości naszych absolwentów, studentów i sympatyków, chcemy prosić Państwa o pomoc w ufundowaniu dodatkowych stypendiów.

Pomoc finansowa dla polskich studentów Oksfordu jest z jednej strony doskonałym sposobem na utrwalenie swojej więzi z dawną uczelnią, ale jest też inwestycją w bystre i ambitne osoby, które często dostają się na tę uczelnie mimo wielu przeciwności losu. To, że byli w stanie dostać się na tę uczelnie jest już wystarczającym osiągnięciem, dlatego zależy nam na tym, by oszczędzić im stresu w kraju, który—jak wiadomo—do najtańszych nie należy. Ponadto myślimy, że podobna pomoc jest utrwala też więź w drugą stronę—chcemy, żeby studenci otrzymujący pomoc mieli świadomość, że ich kraj ich wspiera i o nich pamięta.

Wszelkie darowizny trafiają na konto Fundacji Unia&Polska, naszego partnera na terenie kraju, i są przeznaczone wyłącznie na finansowanie stypendium. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, bo każda pomoc się liczy!

Zebrane środki

Ta organizacja zebrała już 10600 zł.