Informacja o plikach cookie

OK Używamy cookies, żeby lepiej dostosować WayMore do Twoich potrzeb. Klikając ‘OK' zgadzasz się na ich użycie zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych WIDNOKRĄG

Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych WIDNOKRĄG

W roku 1989 rozpocząłem prace w ośrodku dzieci niewidomych przy ul. Kasztanowej 3a, prowadząc zajęcia muzyczne i radiowe. Wtedy po raz kolejny zrozumiałem, że można przekraczać granice niepełnosprawności realizując cele życiowe poprzez sztukę. Zauważyłem, że dzieci po ukończeniu szkoły, mimo wielu wspaniałych uzdolnień w kierunku wokalnym, muzycznym, aktorskim, dziennikarskim, nie mają możliwości realizowania się w tych kierunkach, ponieważ nie ma nikogo kto chciałby się nimi zająć i im pomóc. Wtedy zrozumiałem, że coś trzeba zrobić. Zacząłem szukać ludzi myślących podobnie jak ja. Jedna z moich piosenek mówi: „Chcę biec do ludzi” i tak właśnie jest – nieważne czy są sprawni czy niepełnosprawni, ważne, że czują jak wiele można osiągnąć poprzez sztukę. Dlatego właśnie powstało stowarzyszenie „Widnokrąg” – aby pokazać, że ci którzy mają trochę trudniej (niepełnosprawni) nie potrzebują litości ani współczucia. Potrzebują za to wyrozumiałości i dobrze ukierunkowanej pomocy. Działania twórcze właśnie uwrażliwiają ludzi. Lansujmy więc hasło „Precz z niepełnosprawnością – niech żyje sztuka”. Myślę, że ludzie muszą umieć na chwile się zatrzymać, by zauważyć że poza sobą i codziennymi problemami jest jeszcze coś. Każdy indywidualnie może sobie odpowiedzieć na pytania „Co?” i „Dlaczego właśnie tak?”

Stowarzyszenie „Widnokrąg” powstało po to, aby dać szanse wielu artystom, którzy są wspaniali, a których nie widać i nie słychać. My chcemy to zmienić.

Zebrane środki

Ta organizacja zebrała już 0 zł.