Informacja o plikach cookie

OK Używamy cookies, żeby lepiej dostosować WayMore do Twoich potrzeb. Klikając ‘OK' zgadzasz się na ich użycie zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej

Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej

Opieką obejmujemy ponad stu trzydziestu pacjentów dziennie, zapewniając pełną pomoc lekarską i pielęgniarską, jak również niezbędną aparaturę i sprzęt medyczny w ich domach. Pacjentom i ich rodzinom zapewniamy również wsparcie duchowe i socjalne tak bardzo potrzebne w najtrudniejszych chwilach związanych z cierpieniem i śmiercią najbliższej osoby.

Naszymi pacjentami są osoby w terminalnej fazie choroby nowotworowej, charakteryzującej się wielkim cierpieniem fizycznym z powodu straszliwych bólów ogarniających z reguły całe ciało oraz cierpieniem psychicznym spowodowanym ogromną niepewnością i lękiem o  los swój i najbliższych.

Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej jest instytucją powołaną przez Prymasa Polski dnia 2 października 1996r, do sprawowania opieki hospicyjnej nad ludźmi umierającymi na chorobę nowotworową na terenie lewobrzeżnej Warszawy.

Dzięki wsparciu darczyńców możemy objąć opieką większą liczbę pacjentów spośród oczekujących w kolejce na pomoc. Dla rodzin dotkniętych  bólem choroby nowotworowej to bezcenna nadzieja na godne przeżycie tych najtrudniejszych chwil w ich życiu. Państwa dar sprawi, że jeszcze zdążymy im pomóc.

Zebrane środki

Ta organizacja zebrała już 6850 zł.