Informacja o plikach cookie

OK Używamy cookies, żeby lepiej dostosować WayMore do Twoich potrzeb. Klikając ‘OK' zgadzasz się na ich użycie zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Często zadawane pytania

Kliknij w poniższe pytania, aby poznać odpowiedzi.

Jak to działa?

Jak to działa?

Co to jest wyzwanie sponsorowane?

W wyzwaniu sponsorowanym pokonujesz własne słabości i złe nawyki lub rezygnujesz z przyjemności i przyzwyczajeń na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Podejmując wyzwanie, łączysz przyjemne z pożytecznym - możesz na przykład przebiec maraton, jednocześnie pomagając wybranej organizacji oraz zwiększając jej zasięg wśród Twojego otoczenia. Twoi znajomi, widząc Twoje poświęcenie oraz doceniając włożony trud, decydują się wpłacić nawet najmniejszą kwotę na stronie danego wyzwania na waymore.pl. Po ukończeniu wyzwania, zebrane fundusze zostają przekazane wybranej organizacji.

Kilka przykładów wyzwań znajdziesz pod tym adresem.

Czy mogę dokonać wpłaty kartą?

Tak! Wpłaty kartą są dostępne dla darowizn większych niż 100 złotych. Przy wyborze pośrednika płatności wybierz PayPal. Jeżeli posiadasz konto w tym systemie, możesz z niego skorzystać, a jeżeli nie, możesz zapłacić kartą płatniczą (debetową lub kredytową).

Jakie wyzwanie mogę zaplanować i zorganizować?

To zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni!

Nie ma jednego przepisu na idealne wyzwanie. WayMore to narzędzie, które daje duże pole do popisu użytkownikom, zupełnie nieingerujące przy tym w typ Waszych zmagań, dopóki nikogo przy tym nie krzywdzicie. Jeśli jednak chcecie wspomóc pewną organizację pozarządową, a zupełnie nie wiecie, gdzie zacząć, zapraszamy do zapoznania się z pomysłami w sekcji polecanych pomysłów.

Jak skorzystać z pomysłu?

To bardzo proste!

Na stronie głównej znajdź sekcję polecanych pomysłów, przeczytaj propozycje zarówno Pomocy WayMore jak i innych użytkowników i organizacji. Potem zastanów się, które wyzwanie sprawi Ci najwięcej frajdy, które najbardziej docenią Twoi znajomi i które będzie łatwo rozreklamować. Możesz tam znaleźć inspirację do własnego, oryginalnego planu albo po prostu kliknąć "użyj pomysłu". Przejdziesz wtedy do strony, gdzie musisz wybrać organizację, której zadedykujesz swoje wyzwanie. Następnie spersonalizuj opis, tytuł i zdjęcie, a potem określ kwotę oraz datę zakończenia zbiórki. W tak prosty sposób możesz zmienić otaczający Cię świat!

Jak wybrać organizację, którą chcę wesprzeć?

Zastanów się, na jakich kwestiach Ci najbardziej zależy i które ze znanych Ci organizacji zarejestrowanych w naszym systemie się nimi zajmują. A może ktoś z Twoich znajomych jest zaangażowany w inicjatywy jakiegoś OPP? Spytaj, czy nie potrzebują funduszy na swoją działalność.

Jeśli nie znajdujesz wybranej fundacji bądź stowarzyszenia w sekcji polecanych organizacji, zachęć ich do dołączenia do nas - to nic nie kosztuje!

Jak zacząć zbierać pieniądze?

Najważniejszym krokiem jest założenie strony swojego wyzwania, a następnie dzielenie się jej adresem z jak największą liczbą znajomych. Im więcej osób dowie się o Twoim planie, tym więcej osób będzie mogło Cię wesprzeć!

Nie zapomnij aktualizować strony swojego wyzwania o najświeższe informacje ze swoich przygotowań. Im bardziej interaktywnie, tym więcej informacji do wrzucenia na media społecznościowe i tym więcej wspierających ludzi.

Jak założyć stronę wyzwania?

Założenie strony wyzwania wymaga założenia najpierw konta indywidualnego. Następnie dodaj wyzwanie, klikając tutaj.

Przejdziesz wtedy do strony, gdzie musisz wybrać organizację, której zadedykujesz swoje wyzwanie. Następnie spersonalizuj opis, tytuł i zdjęcie, a potem określ kwotę oraz datę zakończenia zbiórki.

Jak uzyskać jak najwięcej wpłat?

Nie musisz prosić o wsparcie jedynie znajomych. Skontaktuj się z lokalnymi bądź ogólnopolskimi mediami, które zawsze chętnie promują ciekawe inicjatywy. Zróbcie ze znajomymi burzę mózgow - im większy rozgłos uda Ci się uzyskać dla swojego projektu, tym więcej korzyści dla organizacji, której pomagasz.

Dodawaj regularnie aktualizacje do swojego wyzwania - na przykład zdjęcia podczas przygotowań, podziękowania gdy zbierzesz okrągłą sumę czy też radość z ukończonego wyzwania.

WayMore postara się wypromować wybrane wyzwania w swoich mediach społecznościowych - śledź nasz fanpage na Facebooku i konto na Twitterze. W naszym wspólnym interesie jest, żebyście odnieśli jak największy sukces.

Co daje obecność na WayMore?

Rejestrując swoją organizację, zyskujecie nie tylko nowe źródło finansowania. Obecność na WayMore to też wszystkim dostęp do nowej dużej grupy odbiorców. Poprzez bezpośrednie zaangażowanie osób podejmujących wyzwania, oraz osób wpłacających pieniądze, możecie dotrzeć do nowej grupy odbiorców i zdobyć więcej członków lub sympatyków. To szansa dla Was, żeby zaprezentować się szerszej publiczności i pochwalić się Waszymi osiągnięciami.

Poza tym, założenie konta nic Was nie kosztuje!

Jak założyć konto organizacji?

Założenie konta organizacji wymaga założenia najpierw konta indywidualnego. Zaloguj lub zarejestruj się tutaj, jeśli jeszcze nie masz konta użytkownika, a następnie dodaj konto organizacji posiłkując się linkiem w stopce strony ("załóż konto organizacji"). Będziesz potrzebować dobrej jakości grafik (logo oraz zdjęcie w tle), podstawowych informacji o Twojej OPP, a także krótkiego opisu oraz treści wiadomości z podziękowaniem dla wspierających.

Każda zarejestrowana organizacja będzie musiała przejść przez proces weryfikacji, który może zająć około jednego dnia roboczego. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Jak zachęcić użytkowników do wspierania naszej organizacji?

WayMore to świetne narzędzie, umożliwiające promocję waszej organizacji. Zacznijcie od swoich członków i wolontariuszy. Poproście, aby nagłośnili możliwość wsparcia Waszej organizacji. Napiszcie do lokalnych mediów - z pewnością będą chciały pokazać Wasze osiągnięcia. A może zorganizujcie wydarzenie promujące wyzwania? Nie można też zapomnieć o mediach społecznościowych, tak ważnych w dzisiejszym świecie.

WayMore także postara się Was wypromować w swoich mediach społecznościowych - śledź nasz fanpage na Facebooku i konto na Twitterze. W naszym wspólnym interesie jest, żebyście odnieśli jak największy sukces.

Nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do nas!


Dołącz do listy mailingowej,
aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami: